Buzzing Bugs na Auto Nostalgia 2015

W tym roku udało się wreszcie jako klub Buzzing Bugs postawić stoisko targach na Auto Nostalgia 2015. Osobiście miałem w tym przedsięwzięciu udział niezbyt duży, ale muszę z dumą przyznać, że mieliśmy stoisko bardzo profesjonalne razem z Tomkiem Tyką z Quick Stick Performance, który jest również członkiem Buzzing Bugs. Wystawiliśmy łącznie z Tomkiem (VW garbus w wersji Spar Kaefer rocznik 1969 w stylistyce Traditional Cal-Look) 6 samochodów: garbusa Orzecha rocznik 1958 w stylistyce Resto-Cal, bardzo szybkie VW 1303 Czarka z silnikiem 2.4L w stylistyce German-look, garbusa Cudaka ‚Aubergine’ w stylistyce Late Cal-look, garbusa Majkiego rocznik 1966 z zawieszeniem Air-Ride w stylistyce Rat-look i VW busa pick-up Rocznik 1966 Dabtunera w trakcie prac remontowych.  

buzzing bugs na auto nostalgia 2015

Oprócz nas było nieco starych VW, ale reprezentacja ogółem ( nie licząc nas) była mizerna. 

IMAG3129m

Prawa strona hali zajęta była głównie stoiskami fabrycznymi i autami kolekcjonerskimi – czy inaczej – snobistycznymi. Tam kręcili się dziennikarze motoryzacyjni, fotografowie, panowie w sportowych marynarkach z zegarkami za kilkanascie tyś zł i dostojne panie w wyjściowych sunkienkach i z obowiązkowymi torebkami od Lui Vitą. Zdecydowanie nie moja bajka. 

Ja wolę autentycznych pasjonatów, którzy nic nie muszą nikomu udowadniać. Poniżej mój faworyt. Piękne Desoto z lat 50tych w stanie nieco już nadgryzionym zębem czasu, ale zdecydowanie z charakterem.  Jeździłbym :)

auto nostlagia 2015

W hali po lewej stronie były samochody mniej spektakularne i snobistyczne. PRzynajmniej w ogólnym ujęciu. Była bardzo duża reprezentacja aut amerykańskich, co bardzo mie cieszy.

W tej części hali nie zabrakło też produktów krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Mimo iż osobiście poza sentymentem nie cenie zbyt wysoko poroduktów z okresu  PRL, to mam duży szacunek do ludzi, którym się chce inwestować czas i coraz większe już pieniądze w pojazdy, które raczej  nie odwdzięczą się właścicielowi wyjątkowym wzrostem wartości. Wśród ogółu spoczłeczeństwa zresztą zbytnią estymą się nie cieszą, więc szyku można zadawać jednynie wsród podobnie myslących pasjonatów. Natomiat zecydowanie wśród młodszych fanów motoryzacji ‚Borewicz na Glebuni z Naciągiem’ to wciąż największy szacun na mieście.

No i krajowy produkt najwyższej jakości. Chłopaki budują coś niesamoitego i ptrzebują wsparcia, zatem do dzieła rodacy! Crowdfunding, cegiełki kupować. Bez żartów, to moimzdaniem najciekawsza propozycja targów.

auto nostalgia 2015

auto nostalgia 2015

…. pozostałe

 


12 myśli nt. „Buzzing Bugs na Auto Nostalgia 2015

  1. Co to za model – trzecia galeria, czwarte zdjęcie IMAG3191m.jpg?
    W dzieciństwie miałem takie „resorówki” bardzo mi się wtedy spodobał :)

  2. Fajne auta ja bardzo lubię patrzeć, na samochody takie stare, które są naprawdę dobrze stuningowane. Te nowe auta są robione, na jedno kopyto, czyli kawałek blachy dziwny kształt i już jest fura. Kiedyś auta były robione z sercem, a dziś na serio muszę powiedzieć, że to wszystko robione jest tylko, dla kasy.

  3. Jakie piękne autka. Zawsze miałem sentyment to starszych samochodów. Te cuda mają swój klimat i urok :). Muszę kiedyś przejechać się na jakiś zjazd tego typu samochodów.

  4. No, no, no :) Jakby to powiedziec po młodzieżowemu, po prostu sztos! :) Naprawde masz wielki talent do pisania, swietny tekst :) Masz bardzo ciekawy styl i bogate slownictwo, az chce się Ciebie czytac :) Bede zagladać tu regularnie, ponieważ Twoje teksty są naprawdę swietne :) Mam nadzieje, ze jeszcze dlugo dane mi będzie czytac Twoje prace :)

  5. Przepiękne samochodziki – uwielbiam takie stare auta z duszą. mają w sobie to coś. a jeszcze jak są tak pięknie odnowione i zadbane jak te na zdjęciach… zawsze marzyło mi się takim autem pojechać do ślubu… moje marzenie już wkrótce się spełni;) bordowy garbusek i białe kwiatuszki – cudowny widok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *